LETNIA

4 czerwca 2018 odbyła się Letnia Olimpiada Przedszkolaków. W zmaganiach sportowych brały udział drużyny z czterech grup przedszkolnych – w pierwszej kolejności dzieci z najstarszych grup a następnie z najmłodszych. Olimpiada to wspaniała forma zachęty dzieci do aktywności ruchowej i kształtowanie pozytywnych cech charakteru takich jak wiara we własne siły, odwaga, śmiałość, uczciwość. Ideą spotkania są doświadczenia, emocje, jakie można wynieść z tak szerokiej lekcji sportu i społecznych zachowań. Celem organizacji Olimpiady było również stworzenie dzieciom sytuacji do osiągnięcia sukcesu. Umiejętności sportowe i poczucie wygranej są bodźcem do wzmocnienia mocnych stron dzieci. Z tego powodu ważna jest wspólna wygrana i poczucie zwycięstwa. Każda z drużyn dzielnie walczyła, wszystkie dzieci były w pełni zaangażowane w zawody, a szanse wyrównane. Po zakończeniu konkurencji sportowych odbyło się wręczenie dyplomów.